GİRESUN BELEDİYESİ KADROLU İŞÇİLERLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALADI

GİRESUN BELEDİYESİ KADROLU İŞÇİLERLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALADI

Giresun Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

Yürütülen görüşmelerde mutlu sona ulaşılmasının ardından taraflar arasında 70 kadrolu işçiyi kapsayan 2 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme kapsamında işçilerin ücretinde ilk altı ay yüzde 35 oranında artış sağlandı. İkinci altı ay için ise memura gelecek artış oranı kadar iyileştirme daha yapılacak.

Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen imza töreninde davul zurna ile karşılanan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu her zaman personelin yanında olduklarını belirterek: “Biz bir aileyiz ve ailemiz de her geçen güçleniyor.” dedi.

Ekonomik şartların göz önünde bulundurulan bir dönem yaşadıklarını vurgulayan Başkan Şenlikoğlu: “Toplam 14 milyon TL olarak ödediğimiz personel maaşı önümüzdeki ay ek ilavelerle birlikte 25 milyon TL olacak. Bu rakamı ödemek kolay değil. İşini emeğiyle yapan mesai arkadaşlarımız için şartlarımızı elimizden geldiğince en üstte tuttuk. Yetkili sendika ile yaptığımız müzakereler sonrasında mutabakata vardık ve ücretlerinizde iyileştirme yaptık. Yılın ilk altı ay için yüzde 35 zam yaptık, ikinci altı ay ile önümüzdeki yıl için ise memura gelen zam oranında sizlere de zam uygulayacağız. Anlaşmamız hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Diğer yandan, yeni sözleşme çalışanlar tarafından sevinçle karşılanırken, tören toplu fotoğraf çekimiyle birlikte sona erdi.


Giresun,Giresun Belediyesi

EMO BAŞKANI TAT'TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER HIZ KESMİYOR

Trendyol Star Ödülleri’nin Eylül ayı sahipleri belli oldu

SUR YAPI TATİL EVLERİ ANTALYA'DA 4 MEVSİM TATİL

SUR YAPI ANTALYA'DA TESLİMLER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da şimdi ikinci etap satışta

ANTALYA OSB'NİN VE ŞEHRİMİZİN GURURLARI

BAŞKAN TAT; “ELEKTRİK ZAMMI HERKESİ ÇİLEDEN ÇIKARDI”

SUR YAPI'DAN ŞİMDİ 'TAM EVİ, TAM ZAMANI' KAMPANYASI

ANTALYA'NIN EN YENİ CADDESİ 'SUR CADDE'DE TESLİMLER BAŞLADI